dnes je 12.4.2024

Input:

Zakázat, tolerovat nebo podporovat?

15.7.2013, Zdroj: Verlag DashöferDoba čtení: 2 minuty

Patří oslava na pracoviště? Odpovědi na tuto otázku se různí.

Oslavování je jedna z lidských potřeb. Ať se to zakazuje či toleruje, faktem zůstává, že na mnoha pracovištích se oslavují životní výročí jednotlivců a další příležitosti. Je to dobře nebo špatně?

Za těmito aktivitami vězí přirozená lidská potřeba uvolnit se z pracovního stresu, a projevit zájem o druhého. Záleží na druhu práce a její intenzitě, zda a jak je možné tuto potřebu uspokojit. Na montážní lince zřejmě jen v rámci přestávek na svačinu nebo po prácim v kanceláři je docela možné na to "ukrojit" kousek z pracovní doby a pak někdy naopak zůstat v práci déle, když se finišuje s nějakým pracovním úkolem.

Takže zakázat, vymýtit, tolerovat nebo podporovat? Za úvahu stojí poslední možnost: v rozumné míře oslavování na pracovištích podporovat tak, aby byl zajištěn zájem firmy, jednotlivců i kolektivu. Zde je pár tipů, které při tom můžete zvážit:

  • Než s tím začneme něco dělat, pokusme se zjistit, jaký je dosavadní stav. Pokud se oslavuje nepřiměřeně často a dlouho a je-li přítomen i alkohol, je situace zralá  na energické řešení.
  • Oslavování individuálních výročí a svátků v míře přiměřené je
Nahrávám...
Nahrávám...