dnes je 16.6.2024

Input:

Svátky bez nakupování?

27.3.2013, Zdroj: ČTK, Verlag DashöferDoba čtení: 1 minuta

Senát podpořil odbory požadované omezení prodejní doby o svátcích.

ČSSD v Senátu prosadila v prvním kole projednávání odborářský návrh na zákaz prodeje o sedmi státních svátcích. Zákonem chce také omezit prodejní dobu o Štědrém dnu. ODS to označila za zásah do svobodného podnikání a omezování lidské svobody, neúspěšně navrhovala normu zamítnout. Návrh tak před dalším schvalováním projednají senátní výbory.

Obchody by podle návrhu měly zůstat zavřené na Nový rok, o Velikonočním pondělí, dále pak 8. května, 28. září, 28. října a o vánočních svátcích - 25. a 26 prosince. O Štědrém dnu by obchody mohly mít otevřeny nejdéle do 12:00.

Za porušení zákazu by obchodníkům měla hrozit peněžitá sankce do jednoho milionu korun při prvním deliktu, za opakované porušení až pět milionů korun.

Omezení by se nevztahovalo na obchody s prodejní plochou do 200 metrů čtverečních, čerpací stanice, lékárny, prodejny na letištích, vlaková a autobusová nádraží a na prodejny ve zdravotnických zařízeních, vypočítával za předkladatele František Bublan.  Zákon podle něj vznikl po téměř rok

Nahrávám...
Nahrávám...