dnes je 21.9.2024

Input:

Sociální sítě fungují jako zaměstnanecké síto

30.9.2014, Zdroj: ČTK, Verlag DashöferDoba čtení: 2 minuty

Sociální sítě pro personalisty nabízejí možnost oslovit zajímavé kandidáty, ale také často fungují jako síto, kterým uchazeč neprojde.

Třetina lidí nezíská zaměstnání kvůli sociálním sítím Více než třetina zájemců o práci ji nezíská kvůli nesprávným informacím uvedeným v jejich profilech na sociálních sítích nebo kvůli sdílení nevhodného obsahu. Podle průzkumu, který personální agentura Grafton Recruitment uskutečnila letos v září mezi 2010 kandidáty o zaměstnání, využívá sociální sítě při hledání práce 54 procent z nich.

 "Nové generace jsou formovány technologickou revolucí posledních 30 let. Dá se všeobecně říct, že jde o ambiciózní jedince, kteří chtějí dosáhnout nejvyšších pozic v co nejkratší době. Potřebují náročnou práci, kterou si aktivně vyhledávají, a zároveň se snaží zdokonalovat své znalosti a dovednosti. Jsou samostatní a flexibilní a dokážou efektivně pracovat jak v kanceláři, tak i na dálku," uvedla marketingová manažerka Grafton Recruitment Jitka Součková.

Na sociálních sítí hledají své potenciální zaměstnance i samotní personalisté. Devět z deseti jich spoléhá na Linkedln, zhruba 30 procent pak i na Facebook.
 

Sociální sítě pro personalisty nabízejí možnost oslovit zajímavé kandidáty, ale také často fungují jako síto, kterým uchazeč neprojde. "Může za to

Nahrávám...
Nahrávám...