Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Sociální sítě fungují jako zaměstnanecké síto

30.9.2014, Zdroj: ČTK, Verlag Dashöfer

Sociální sítě pro personalisty nabízejí možnost oslovit zajímavé kandidáty, ale také často fungují jako síto, kterým uchazeč neprojde.

Třetina lidí nezíská zaměstnání kvůli sociálním sítím Více než třetina zájemců o práci ji nezíská kvůli nesprávným informacím uvedeným v jejich profilech na sociálních sítích nebo kvůli sdílení nevhodného obsahu. Podle průzkumu, který personální agentura Grafton Recruitment uskutečnila letos v září mezi 2010 kandidáty o zaměstnání, využívá sociální sítě při hledání práce 54 procent z nich.

 "Nové generace jsou formovány technologickou revolucí posledních 30 let. Dá se všeobecně říct, že jde o ambiciózní jedince, kteří chtějí dosáhnout nejvyšších pozic v co nejkratší době. Potřebují náročnou práci, kterou si aktivně vyhledávají, a zároveň se snaží zdokonalovat své znalosti a dovednosti. Jsou samostatní a flexibilní a dokážou efektivně pracovat jak v kanceláři, tak i na dálku," uvedla marketingová manažerka Grafton Recruitment Jitka Součková.

Na sociálních sítí hledají své potenciální zaměstnance i samotní personalisté. Devět z deseti jich spoléhá na Linkedln, zhruba 30 procent pak i na Facebook.
 

Sociální sítě pro personalisty nabízejí možnost oslovit zajímavé kandidáty, ale také často fungují jako síto, kterým uchazeč neprojde. "Může za to obsah, který