dnes je 16.6.2024

Input:

sKarty se ruší a co dál?

13.9.2013, Zdroj: Ministerstvo práce a sociálních věcíDoba čtení: 2 minuty

Karta sociálních systémů byla zavedena od roku 2012 jako jeden ze způsobů výplaty dávek. Nyní tento projekt končí a nabízí se otázka, jak postupovat, pokud se Vás tato změna týká. Odpověď naleznete v následujících řádcích.

Horní komora Parlamentu ČR schválila senátní návrh zákona, podle kterého skončí projekt sKaret. Snahou Ministerstva práce a sociálních věcí ČR (MPSV) a Úřadu práce ČR (ÚP) bude, v případě, že právní úpravu podepíše prezident, připravit vše tak, aby se změna co nejméně dotkla klientů. Ti, co prostřednictvím sKarty dostávají dávky, nemusí nyní nic dělat, o dalším postupu je bude písemně informovat Úřad práce ČR.

Řešení projektu karty sociálních systémů je jedním ze čtyř prioritních úkolů ministra práce a sociálních věcí Františka Koníčka. „Každý, kdo má sKartu, dostane - v případě ukončení tohoto projektu – od Úřadu práce ČR dopis s informací, jak dál postupovat. Chceme, aby se vše odehrálo maximálně plynule a lidé nemuseli zbytečně chodit po úřadech,“  říká František Koníček.

Nejpozději měsíc poté, co skončí celý legislativní proces, dostanou klienti od ÚP informativní dopis, ve kterém se dozví, jak postupovat v konkrétním případě. Pokud budou chtít změnit výplatu dávek, budou

Nahrávám...
Nahrávám...