dnes je 16.7.2024

Input:

Proč coworkingové centrum?

21.8.2013, Zdroj: ČTK, Verlag DashöferDoba čtení: 2 minuty

Protože kromě sdílených kancelářských prostor v nich můžete využít také službu hlídání dětí či relaxační prostory.

Česká coworkingová centra, která poskytují sdílené kancelářské prostory, nabízí také hlídání dětí nebo prostory pro relaxaci či protáhnutí těla. V některých centrech, do kterých chodí pracovat převážně cizinci, si Češi mohou aktivně i pasivně při práci zlepšovat cizí jazyk.

V pražském centru Locus se například mluví výhradně anglicky. Češi v poměru k cizincům tvoří 30 procent klientů centra. "Pro Čechy je to skvělá příležitost pracovat na zlepšení angličtiny. Cizinci, kteří tu chtějí žít a pracovat, zase mohou snadněji proniknout do místní kultury," řekl Will Benis, který Locus založil v roce 2010.

O rok dříve vzniklo coworkingové centrum HUB Praha, které nyní sdružuje 370 členů. Centrum kromě pronájmu místa k práci pořádá konference, workshopy i festivaly. "Prostor HUB je velmi variabilní a mnohdy jsme sami v úžasu, jak se dokáže proměnit a jaký druh akce dokáže pojmout. V roce 2013 jsme realizovali 400 událostí různých velikostí a na různá témata," řekla Bashka Kocmanová, která se v HUB Praha stará o členy.

HUB nabízí mimo jiné odpočinkovou místnost, sprchu, kolo či terasu. V okolí Smíchova, kde HUB Praha sídlí, je řada míst, kde

Nahrávám...
Nahrávám...