dnes je 21.4.2024

Input:

Pomoc roztržitým plátcům pojistného

6.2.2014, Zdroj: VZPDoba čtení: 2 minuty

Občas zapomene každý z nás, ovšem pokud se toto pochybení týká odvodu zdravotního pojištění, může přijít poměrně draho. To má změnit nová služba, kterou VZP nabízí svým klientům.

Pro ty, kteří krátkodobě nezaplatili zdravotní pojištění, protože třeba v návalu jiných povinností zapomněli, se chystá VZP spustit novou službu. Pomocí zpráv SMS či e-mailu obdrží zdarma upozornění, které jim umožní zaplatit dříve, ještě než by jim k dlužné částce naběhlo penále nebo by se dále zvýšila.

Nová služba by mohla ročně prospět zhruba 100 tisícům klientů VZP – plátců pojistného. Do provozu bude nabíhat postupně. Nejprve se počítá s pilotním projektem pro okresy Mladá Boleslav a Ústí nad Labem. V první etapě budou obesíláni výhradně samoplátci pojistného, tedy osoby samostatně výdělečně činné a osoby bez zdanitelných příjmů. V dalších etapách budou oslovováni i zaměstnavatelé.

Spuštění pilotního projektu je plánováno v příštích dnech – do konce ledna 2014. Kromě zpráv SMS a e-mailů chce VZP výhledově rozesílat upozornění i do datových schránek plátců pojistného.

Rozšiřování nové služby do zbytku republiky bude záviset na vyhodnocení pilotní části. Reálné odhady počítají s tím, že by VZP po plném

Nahrávám...
Nahrávám...