dnes je 21.4.2024

Input:

Počítání hříchů

1.9.2014, Zdroj: Verlag DashöferDoba čtení: 2 minuty

Spravedlivý součet všech hříchů - Hrobové mlčení. Po těchto extrémech často sáhnou zaměstnavatelé vypracovávající pracovní posudek na zaměstnance, který nepatřil právě k ozdobám firmy. Dá se postupovat i jinak?

Manažeři a personalisté bývají čato požádáni potenciálním zaměstnavatelem o reference. Nebývá to problém v případě, že hodnocení nebo reference může být pozitivní. Horší je, pokud je náš vztah k danému člověku negativní. Pak se zákonitě naše vidění situace a její hodnocení liší od jeho. Co v takovém případě dělat? Většina manažerů se přiklání na ose „Spravedlivé spočítání všech hříchů“ – „Z opatrnosti raději i nic nesdělit“  k jednomu nebo druhému extrému. V prvním případě jde o pokračování boje s bývalým pracovníkem všemi prostředky, v druhém to může vést k pokažení vztahů s jeho budoucími zaměstnavateli.

Co můžeme udělat, abychom napsali spravedlivé hodnocení nebo podali rozumnou referenci bez upadání do některého z  těchto extrémů?

V lidských vztazích to má objektivní realita těžké – existují sice objektivní fakta, ale každý z nás jim dá subjektivní význam, některá z nich zvýrazní a jiné nechá ustoupit  do pozadí. Tato fakta

Nahrávám...
Nahrávám...