dnes je 16.6.2024

Input:

Zajímavý zaměstnanecký benefit – dětská skupina

26.3.2013, Zdroj: Ministerstvo práce a sociálních věcíDoba čtení: 2 minuty

Jednou z žádaných zaměstneckých výhod může být vytvoření tzv. dětské skupiny. V tomto příspěvku se dozvíte podstatné informace o podmínkách jejího zřízení a získání dotace.

Babičky jsou daleko a školky obsazené? Řešením této neřešitelné situace může být tzv. dětská skupina.

S dětskou skupinou přímo ve firmě se rodičům mohou zmírnit určité obavy, až výčitky, že s dítětem po nástupu do práce, netráví tolik času. „Firmy a organizace, které se rozhodly vytvořit dětské skupiny, získají nejen zajímavý a žádaný zaměstnanecký benefit, ale především spokojené a loajální zaměstnance,“ říká ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová. Právě MPSV se dětská skupina osvědčila, funguje už druhým rokem a prošlo jí 38 dětí. Inspirovat se přišli i lidé z jiných resortů či firem – třeba z ministerstva průmyslu a obchodu či resortu zahraničních věcí.

MPSV chce plošně podpořit vznik dalších skupin. Proto prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost (OP LZZ) v pátek 15. března 2013 vypsalo další výzvu. V ní mohou nejen firmy žádat o finanční podporu na projekty zaměřené na vznik a provoz zařízení péče o děti předškolního věku mimo rámec školského zákona. Žádosti o dotace mohou neziskové organizace, územně samosprávné celky a samozřejmě také soukromé firmy posílat do konce května. Podpora je určena na zařízení s kapacitou od 7 do 24 míst, která budou fungovat mimo Prahu nejméně rok a půl. Nově se o dotace mohou přihlásit i organizace s menším počtem zaměstnanců. „Takto

Nahrávám...
Nahrávám...