dnes je 16.6.2024

Input:

Vysněná dovolená

22.7.2013, Zdroj: ČTK, Verlag DashöferDoba čtení: 2 minuty

Dovolená je příbuzná se slovem dovolit si. Ve skutečnosti si ji občas pleteme s maratonem a cestovní kanceláře s džinem z Aladinovy lampy.

Na dovolené si loni kvalitně odpočinulo 28 procent Čechů, v roce 2008 to přitom bylo 39 procent lidí. Lidé si vybírají stále kratší volno a odpočívají stále méně, přitom mají na dovolenou stále náročnější požadavky a přehnaná očekávání. Vyplývá to z analýzy společnosti Zaměstnanci.com.

Největší nároky na kvalitu kladou lidé nad 35 let. Věří, že se na dovolené zlepší jejich vztahy i zdraví. Ženy si více potrpí na komfort a kvalitu servisu, pro muže jsou zase důležité konkrétní detaily, vyplývá z průzkumu.

"Neschopnost kvalitně si odpočinout si vytváříme především sami. Analýza ukázala, že lidé na dovolenou kladou stále větší požadavky a mají přehnaná očekávání. Jsou ale přitom stále pasivnější a méně ochotní se na "vysněné dovolené" aktivně podílet. Ideálem je nechat si celou dovolenou do detailu naplánovat a zorganizovat, odjet a nic neřešit," uvedl ředitel společnosti Zamestnanci.com Filip Brodan.

Proto jsou prý tolik v oblibě cestovní kanceláře s nabídkou all inclusive. Podle Brodana jsou takové dovolené naopak ale často zklamáním. Čím je totiž detailnější program, tím je prý větší riziko neshody s vysněnými představami dovolenkáře. Vytváří se tak začarovaný kruh, který jen stále prohlubuje nespokojenost.

"Lidé pak

Nahrávám...
Nahrávám...