dnes je 16.6.2024

Input:

Vánoční odměny

12.12.2013, Zdroj: ČTK, Verlag DashöferDoba čtení: 2 minuty

Znáte ten vtip o tom, jak se potkají tři zaměstnanci a vyprávějí si o tom, co udělají s letošními vánočními odměnami?

Ne? Takže:Tři zaměstnanci si povídají o tom, co udělají s vánočními odměnami. První říká: „Pracuji v  bance. Z vánočních odměn si koupím auto a za zbytek pojedu na dovolenou.”

Druhý povídá: „Pracuji v automobilce. Za vánoční odměny si nechám vybudovat bazén a za zbytek pojedu na cestu kolem světa.”

Třetí praví: „Já pracuji na finančním úřadu a za vánoční odměny si koupím svetr.”

Ostatní se ho ptají: „A co zbytek?” 

Třetí  odpoví: „Zbytek mi na něj přidají rodiče!”

A nyní konec legrácek a  přejdeme k realitě. Na 70 procent lidí pracujících v tuzemských firmách nepočítá s tím, že si před letošními Vánoci vylepší příjem díky vyplacení 13. platu či ročních prémií. Počet těch, kteří s bonusy najisto počítají, však proti loňsku výrazně vzrostl. Ve firmách je patrný nárůst ochoty k plošnému vyplácení nadstandardních odměn. Vyplývá to z šetření portálu Jobs.cz, do něhož se zapojilo téměř 1 800 respondentů z řad zaměstnanců a 101 zástupců personálních oddělení firem. 

Zatímco loni počítalo s výplatou 13. platu nebo ročních bonusů jen 13 procent zaměstnanců, letos se jejich počet zvýšil na 19 procent. Zároveň ale mírně vzrostl počet těch, kdo odpovídají, že jejich zaměstnavatel bonusy nevyplácí. Loni to bylo 58 procent odpovědí, letos 61 procent. 

Proti loňsku kleslo množství zaměstnanců, kteří si odměnami nejsou jisti, a proto na ně raději nespoléhají (letos 11

Nahrávám...
Nahrávám...