dnes je 24.2.2024

Input:

Studujete, podnikáte nebo stíháte obojí?

9.4.2013, Zdroj: ČTK, Verlag DashöferDoba čtení: 1 minuta

Ideální doba pro podnikání nenastává po ukončení studia, ale právě v jeho průběhu.

Víc než třetina vysokoškoláků chce po studiích podnikat, za největší překážku ale považují nedostatek peněz a zkušeností. Ukázaly to výsledky dotazníku v rámci soutěže Vodafone Nápad roku, do nějž se zapojilo 1 337 studentů. Ti také uváděli, že k podnikání necítí podporu od své školy, start vlastní firmy proto odkládají až po studiích. 

Při studiu si přivydělává 77 procent mladých, z nichž 42 procent má brigádu na dohodu, ve formě úvazku pracuje 32 procent studentů a 14 procent podniká. Po škole rozjezd vlastního podnikání plánuje 38 procent vysokoškoláků. 

"Zatímco ženy častěji než muži využívají například formu brigády, muži naopak častěji podnikají. Při studiu tak podniká 23 procent mužů, ale jen sedm procent žen. Stejně tak po škole chce podnikat 50 procent mužů, ale jen 30 procent žen," uvádí autoři průzkumu. Ženy se prý častěji bojí podnikatelského neúspěchu. 

V začátcích podnikání by 40 procent respondentů nejvíc ocenilo rady a vedení zkušeného podnikatele, 22 procent by nejvíc ocenilo peníze. Zviditelnění vlastního

Nahrávám...
Nahrávám...