dnes je 30.3.2023

Input:

Pro a proti

11.5.2013, Zdroj: ČTK, Verlag Dashöfer

Tři čtvrtiny Čechů se podle průzkumu agentury STEM domnívají, že v Česku pracuje příliš mnoho cizinců. Stejný podíl lidí tvrdí, že zaměstnávání cizinců připravuje Čechy o práci.

"Porovnáme-li výsledky letošního průzkumu s dřívějšími daty, je vidět vývoj u dvou ze tří pokládaných otázek. Především postupně slábne názor, že v některých profesích představují cizinci jediné řešení nedostatku pracovních sil. Naopak se v posledních dvou letech mírně posiluje mínění, že zaměstnávání cizinců připravuje naše lidi o práci," uvedl STEM.

Podle STEM se v české populaci profilují zhruba čtyři nejpočetnější skupiny. Výrazně proti zaměstnávání cizinců je 45 procent lidí. Myslí si, že jich je v zemi zaměstnáno příliš mnoho, berou Čechům práci a Česko by se bez nich obešlo. Osm procent lidí má přesně opačné názory. Pětina lidí se domnívá, že cizinců je mnoho a ubírají práci našim lidem, ale zároveň připouštějí, že v některých odvětvích je jejich zaměstnávání jediným řešením situace. Čtvrtou osmiprocentní skupinou jsou lidé, kteří netvrdí, že cizinců je mnoho a ubírají

Nahrávám...
Nahrávám...