dnes je 12.4.2024

Input:

Novela zákona o zaměstnanosti

10.7.2014, Zdroj: ČTK, Verlag DashöferDoba čtení: 1 minuta

Novela zákona o zaměstnanosti obnovuje kategorii zdravotně znevýhodněných zaměstnanců, přiznává firmám nárok na příspěvky od státu na jejich mzdu a snižuje pokutu za nelegální práci.

Kategorie zdravotně znevýhodněných pracovníků byla v zákoně jako podkategorie osob se zdravotním postižením do konce loňského roku. Pokus o její včasné zachování  zmařilo loňské rozpuštění Sněmovny. Nyní se situace mění.

Firmy budou znovu dostávat od státu příspěvky na mzdu zdravotně znevýhodněných zaměstnanců. Tuto kategorii pracovníků obnoví novela o zaměstnanosti, kterou dnes podepsal prezident Miloš Zeman. Základní dotace bude činit až  5 000 korun měsíčně. Zaměstnavatelé budou mít navíc nárok na další až tisícikorunu měsíčně po roce od obsazení chráněného pracovního místa.

Za zdravotně znevýhodněné lidi budou znovu považováni zaměstnanci, kteří sice mohou pracovat, ale kvůli horšímu zdravotnímu stavu jen omezeně na chráněném pracovním místě. Toto postavení bude přiznávat Česká správa sociálního zabezpečení.

Novela také snižuje minimální pokutu za umožnění nelegální práce z

Nahrávám...
Nahrávám...