dnes je 24.4.2024

Input:

Nová sleva na dani

6.8.2013, Zdroj: Verlag DashöferDoba čtení: 1 minuta

Ne že by se zákon o daních z příjmů často inspiroval praxí nejrůznějších slevomatů, nicméně jednu novou výhodu pro poplatníky připravuje.

Návrh novely zákona o daních z příjmů zavádí  novou slevu na dani z příjmů fyzických osob pro poplatníka, který za účelem poskytnutí péče o děti předškolního věku (max. do sedmi let věku) využije služeb mateřské školy podle školného zákona (tzv. vzdělávacího zařízení) nebo zařízení péče o děti předškolního věku, a to včetně dětské skupiny.

Poplatník bude moci uplatnit výdaje prokazatelně vynaložené za umístění každého dítěte ve vzdělávacím zařízení či v zařízení péče o děti předškolního věku, avšak maximálně do výše měsíční aktuální minimální mzdy. Daňová úleva bude náležet na vyživované dítě žijící s poplatníkem v domácnosti podle § 35c odst. 6 ZDP, tj. na dítě vlastní, osvojené nebo v péči nahrazující péči rodičů a také na dítě druhého z manželů, vnuka nebo vnučky (prarodič může uplatnit slevu na dani pouze, pokud mu vnuk nebo vnučka byli svěřeni rozhodnutím příslušného orgánu do péče nahrazující péči rodičů). U poplatníků s příjmy ze

Nahrávám...
Nahrávám...