dnes je 22.9.2023

Input:

Neschopenky dále v papírové podobě

16.9.2013, Zdroj: ČSSZDoba čtení: 2 minuty

Neschopenky bude možné i dále posílat v papírové podobě. Česká správa sociálního zabezpečení prodlouží zákonnou výjimku.

Lékaři budou moci další dva roky posílat České správě sociálního zabezpečení  neschopenky v papírové podobě. Na dvouletém prodloužení výjimky, kterou může podle zákona udělit ČSSZ, se dohodl ministr práce a sociálních věcí František Koníček s prezidentem České lékařské komory Milanem Kubkem a ústředním ředitelem ČSSZ Vilémem Kahounem.

„Zásadní je, aby vše fungovalo a lidé včas dostali dávky, na které mají nárok“,říká ministr práce a sociálních věcí František Koníček a dodává: „Proto jsme se dnes s ČLK dohodli na dvouletém odkladu povinnosti lékařů posílat ČSSZ neschopenky elektronicky. Věřím, že tuto dobu lékaři efektivně využijí pro to, aby se na elektronickou komunikaci s ČSSZ dostatečně připravili.“ Ministr dodává, že se v daném období budou hledat způsoby, jak lékaře motivovat k elektronické komunikaci a ČSSZ by rovněž měla tzv. e - Podání neschopenek zajistit větší publicitu. 

„Oceňuji přístup pana ministra a rychlé řešení situace, která mohla ohrozit pacienty,“říká prezident ČLK Milan Kubek a dodává: „20 procent pracujících lékařů je starších 60 let a průměrný věk praktického lékaře je 55 let, nelze tedy čekat, že od nového roku budou komunikovat jen elektronicky. Každopádně se budeme rádi podílet na větší osvětě elektronické komunikaci a hledání řešení do budoucna.“

„Pro Českou správu sociálního zabezpečení musí být na prvním místě klient. Technicky jsme na e -

Nahrávám...
Nahrávám...