Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Nárůst pozic v managementu

18.2.2015, Zdroj: ČTK, Verlag Dashöfer

Počet nových pozic ve vyšším managementu firem letos meziročně vzroste o 15 procent.

Nejvíce nových manažerských pozic vytvoří společnosti střední a menší velikosti. Pozitivní vývoj se ale pravděpodobně nepromítne do zvýšení manažerských platů. Vyplývá to z odhadů společnosti Anderson Willinger, která se zaměřuje na vyhledávání vrcholových manažerů. 

Lednová čísla nových zakázek na obsazení pozic ve vrcholovém managementu se dostala na úroveň ledna 2008. Ani typy nabíraných pozic se neliší od období před recesí. "Největší rozdíl mezi rokem 2008 a 2015 spatřujeme ve struktuře zadavatelů a odvětví, která tyto pozice obsazují. Zatímco v roce 2008 šlo zejména o velké korporace, v roce 2015 budou vytvářet nové pozice především společnosti střední a menší velikosti," uvedla partnerka společnosti Lucie Teislerová. 

Firmy nejvíce hledají manažery zaměřené na generování nových zakázek, produktů, prodejních kanálů či celkově nového byznysu. Tato místa v lednu představovala 80 procent celkových manažerských náborů. Velké společnosti budou hledat své manažery hlavně v rozvoji obchodu, rozvoji