dnes je 12.4.2024

Input:

Místo prodeje volno

1.7.2013, Zdroj: ČTK, Verlag DashöferDoba čtení: 2 minuty

Omezení prodejní doby v obchodech prošlo Senátem a míří do vlády a k projednání do Poslanecké sněmovny.

Senátoři minulý týden schválili návrh svého kolegy Františka Bublana (na zákaz prodeje v obchodech o celkem sedmi státních svátcích. Návrh také omezuje prodejní dobu na Štědrý den. Za porušení zákazu by obchodníkům hrozila peněžitá sankce do milionu korun při prvním deliktu, za opakované porušení až pět milionů korun. Proti předloze již dříve protestovala ODS, označila to za zásah do svobodného podnikání a omezování lidské svobody. Návrh nyní dostane k vyjádření vláda a k projednání Sněmovna.

Obchody by podle návrhu měly zůstat zavřené na Nový rok, o Velikonočním pondělí, dále 8. května, 28. září, 28. října a o vánočních svátcích 25. a 26. prosince. O Štědrém dnu by obchody mohly mít otevřeno nejdéle do 12:00.
Omezení by se nevztahovalo na obchody s prodejní plochou do 200 metrů čtverečních, čerpací stanice, lékárny, prodejny na letištích, vlaková a autobusová nádraží a na prodejny ve zdravotnických zařízeních. Omezení by se ale vztahovalo na zastavárny, sběrny odpadů a prodejny použitého zboží bez ohledu na velikost prodejní plochy.

Hlavním cílem zákona je upravit vztah mezi zaměstnavatelem a zaměstnanci a přiblížit se alespoň částečně k normám, které jsou ve

Nahrávám...
Nahrávám...