dnes je 21.4.2024

Input:

Když bolí záda...

12.11.2013, Zdroj: Verlag DashöferDoba čtení: 2 minuty

Bolí Vás záda a podezíráte z toho svůj odpor k pohybu, úlevné posezení na kancelářské židli či oblíbené lodičky s osmicentimetrovým podpatkem? Příčina se ale může skrývat jinde.

Na začátek si vyzkušejte  malý experiment. Vezměte si velký nafukovací míč,  vložte si jej na  záda a zkuste jej chvíli nést.  Kdyby měl být pokus přesnější, bylo by nutné naplnit míč pískem, ale i jemnější verze pro ilustraci postačí. Není to moc příjemná pozice, že?

A nyní jeden krátký příběh s řecké mytologie o někom, kdo se dopracoval ke stejné pozici jako Vy před chvílí.

Atlas patřil k Titánům, tedy ke generaci, která byla ještě starší než olympští bohové. Obě strany spolu vedly boj o moc. Po porážce Titánů byl Atlas odsouzen ke krutému trestu. Na svých ramenou měl nést až do konce věků nebeskou klenbu. A tak – vyhoštěn na konec světa –  podpírá Atlas nebesa a není  nikdo, na jehož ramena by mohl svůj „náklad“ odložit, či si od něho alespoň na chvíli odpočinout.

Jak asi cítíte, Atlas není jen mýtickou postavou z vyprávění starých Řeků. Dokonce se zdá, že dnešní doba mu přímo nahrává. Vždyť kolik je mužů a žen, jejichž ramena se ohýbají pod tíhou každodenních starostů, množství práce a stresu. A jejich atlas – první krční obratel – stejně jako ramena jim

Nahrávám...
Nahrávám...