dnes je 12.4.2024

Input:

Kam, za kolik a kdy na brigádu?

5.5.2014, Zdroj: ČTK, Verlag DashöferDoba čtení: 2 minuty

Ideální čas pro hledání brigády na léto je v průběhu dubna a května, kdy je tradičně největší zájem ze strany firem, které mnoho míst obsazují s předstihem.

Za měsíc duben bylo přes portály Jobs.cz a Prace.cz obsazeno přes 7 000 brigádnických pozic, což je o více než pětinu více než před rokem. V květnu lze očekávat dalších téměř  8000 míst, do poloviny prázdnin souhrnně asi 25 000 obsazených brigádnických pozic, řekl Tomáš Ervín Dombrovský, analytik firmy LMC, která portály spravuje.

Ideální čas pro hledání brigády na léto je podle něj v průběhu dubna a května, kdy je tradičně největší zájem ze strany firem, které mnoho míst obsazují s předstihem. V červnu a červenci poptávka nejspíš jako obvykle mírně zeslábne, ale i takto "na poslední chvíli" budou dostupné řádově tisícovky dalších brigádnických míst. "Očekáváme, že firmy letos na léto obsadí o pětinu více brigádnických míst než loni. I přesto se však nejspíše nedostane na všechny zájemce o tuto práci," dodal. 


Dlouhodobě je nejvíce brigád nabízeno ve službách, obchodu a prodeji, marketingu (rozdávání letáků, různé marketingové akce na festivalech apod.). Velké zastoupení mají také nejrůznější řemeslné a manuální práce a zvláště na léto se do popředí

Nahrávám...
Nahrávám...