dnes je 21.4.2024

Input:

Jaké šance nabízí Aliance pro mladé?

19.9.2014, Zdroj: ČTK, Verlag DashöferDoba čtení: 2 minuty

Zhruba 2 000 mladých lidí v Česku a na Slovensku získá do roku 2016 novou práci nebo stáž v rámci nově založené Aliance pro mladé.

K Alianci  se dosud připojily zhruba dvě desítky firem působících v Česku. K lepšímu uplatnění absolventům na trhu práce chtějí pomoci také bezplatným poradenstvím či přípravou k přijímacím pohovorům. Informovala o tom společnost Nestlé, zakládající člen aliance. 

V celé Evropě se v alianci spojí na 200 firem. V nadcházejících letech chtějí v Evropě vytvořit přes 100 000 nových pracovních příležitostí pro mladé lidí

Mladí patří v Evropě k jedné z nezaměstnaností nejohroženějších skupin. Podle údajů Českého statistického úřadu bylo v Česku v prvním čtvrtletí letošního roku přibližně 103 000 nezaměstnaných ve věkové kategorii do 29 let, z toho bylo přes 15 000 nezaměstnaných dlouhodobě. 

"Situace na trhu podléhá neustálým změnám, ale nezaměstnanost a nedostatečná motivace této generace má nezměrné ekonomické a sociální dopady pro celý kontinent," uvedl generální ředitel pobočky Nestlé pro Česko a Slovensko Torben Emborg. "Řešení problému nelze ponechat pouze na veřejném sektoru, úloha byznysu je nezastupitelná," zdůvodnil, proč Nestlé stála u vzniku aliance. 

Potravinářský koncern se v závěru loňského roku zavázal, že v letech 2014 až 2016 v Česku a na Slovensku nově zaměstná 240 mladých lidí do 30 let, zároveň umožní stáže a učňovský výcvik 300 vysokoškolských studentů, absolventů a učňů. V letošním roce roce

Nahrávám...
Nahrávám...