Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Jak si poradit s pitomcem na pracovišti

26.2.2015, Zdroj: ČTK, Verlag Dashöfer

Všeználek, otrava, stěžovatel, kancelářská drbna, vlezdoprdelka - možná se také zabydleli na Vašem pracovišti.

Měli jste někdy pocit, že si na Vás někdo z vašich kolegů zasedl? Nejste sami. Podle průzkumu americké firmy Connectria Hosting zažilo v zaměstnání šikanu 55 procent zaměstnanců  a 65 procent lidí se bojí chodit do práce kvůli některému z kolegů. 

Původci šikany ale nejsou jediné nepříjemné osoby, na které je potřeba si na pracovišti dávat pozor. Průzkum také zjistil, že 83 procent dotázaných během posledních pěti let pracovalo minimálně s jedním "pitomcem" - včetně všeználků (30 procent), otravů (26 procent), stěžovatelů (21), vlezdoprdelků (16 procent) a kancelářských drben (čtyři procenta). 

Chování těchto typů zaměstnanců ovlivňuje víc, než jen člověka či kolegy, kteří je musejí snášet. Nízká pracovní morálka, snížená kvalita produkce a neschopnost dokončit úkol - to jsou jen některé negativní následky pracoviště, kde se zabydlel pitomec či pitomci. 

"Pokud pracujete v prostředí s problematickými lidmi, vyvolává to stres u všech, kdo s nimi musejí pracovat," řekl Rich Waidmann, předseda firmy Connectria. "Kromě špatné týmové práce a nižší produktivity se nejspíš setkáte taky s nižší spokojeností s vlastní prací a s vyšším počtem absencí." 

Pokud chtějí vedoucí kultivovat pracovní prostředí - a následně tak zvýšit morálku a pracovní spokojenost - musí se proti "kancelářským pitomcům" jednoznačně vymezit. Navíc je třeba podporovat týmy, aby se jejich členové navzájem respektovali, dodal Waidmann. 

Průzkum ovšem také

 
 Napište nám
 Děkujeme, na Váš podnět budeme reagovat do 24 hodin v rámci pracovního týdne.
Input: