dnes je 16.6.2024

Input:

Finanční pomoc postiženým povodní

10.6.2013, Zdroj: ČTK, Verlag DashöferDoba čtení: 1 minuta

Za jakých podmínek a do jaké výše mohou získat osoby postižené povodněmi finanční výpomoc v podobě půjčky, Vám prozradíme v následujícím článku.

Lidem, které postihly povodně a pracují ve školách, úřadech, nemocnicích, domovech pro seniory či státních podnicích, by mohli pomoci překonat následky záplav i jejich zaměstnavatelé. Mohou jim totiž poskytnout výpomoc či půjčku ze svých sociálních fondů. Postižení velkou vodou by tak mohli získat i několik desítek tisíc korun. Na svém webu na to upozornila Českomoravská konfederace odborových svazů.

Ministerstva, úřady a příspěvkové organizace státu a samospráv, jako jsou třeba školky a školy, nemocnice, domovy pro seniory a postižené, muzea či další instituce, musí mít fond kulturních a sociálních potřeb. Z něj mohou poskytnout sociální výpomoc. Ta může v případě živelní pohromy činit až 30.000 korun. Pracovník by mohl dostat ale i bezúročnou půjčku až 50.000 korun se splatností pět let, upozornila odborová centrála. Při ukončení pracovního poměru by byla půjčka splatná do šesti měsíců. Zaplavení pracovníci mohou získat také půjčku na pořízení bydlení do 100.000 korun či na vybavení bytu do 50.000 korun.

Pomoci

Nahrávám...
Nahrávám...