dnes je 12.4.2024

Input:

Dětské skupiny od září?

30.5.2014, Zdroj: Ministerstvo práce a sociálních věcíDoba čtení: 2 minuty

Pokud půjde vše hladce, měl by zákon o poskytování služby péče o dítě v dětské skupině nabýt účinnosti od září.

Vládní návrh zákona o poskytování služby péče o dítě v dětské skupině a o změně souvisejících zákonů prošel prvním čtením v poslanecké sněmovně a je dále projednáván na schůzi výboru pro sociální politiku. Zákon by mohl být účinný od září.

Již nyní ale Ministerstvo práce a sociálních věcí pomáhá firmám a organizacím budovat podobné skupiny na pracovišti. Potřebné finance jim poskytl Evropský sociální fond.

Plánovaná výstavba nových mateřských školek za spolufinancování obcí je sice řešením, ale až výhledovým. Do té doby zůstávají desetitisíce rodin s malými dětmi bez pomoci. Proto je potřeba hledat alternativy, které rodičům umožní vrátit se do práce,“ uvedla ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová s tím, že vybudování dostatečné sítě veřejných školek považuje stále za prioritu.

Dětská skupina je velmi praktickým nástrojempro slaďování rodinného a profesního života. Rodičům umožňuje chodit do zaměstnání a zároveň zůstat s dětmi v blízkém kontaktu. Mezi výhody patří společná cesta do školky a práce, možnost dítě navštívit v průběhu dne a mít zajištěné hlídání po celou pracovní dobu – třeba i při mimořádném pracovním nasazení. Ministerstvo práce a sociálních

Nahrávám...
Nahrávám...