Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Brnkání na nervy

5.11.2013, Zdroj: Verlag Dashöfer

Určitě je znáte - postupují pomalu, metodicky, se snahou o nejvyšší dokonalost. Často jsou důkladní i tam, kde je to naprosto zbytečné. Ano, řeč bude o pedantech a o tom, jak přežít ve zdraví setkání s nimi.

Jeden americký indiánský kmen vyniká v řemeslných dovednostech a jeho příslušníci  vytvářejí překrásné předměty z látky i u kůže. Když se jim něco obzvlášť povede, schválně udělají nějakou drobnou chybu. Věří totiž, že naprostá dokonalost je vyhrazena pouze bohům, a nechtějí bohy urazit. Tento názor však nezastávají pedanti, kterým se na pracovišti nevyhnete. V každé firmě se pár takových jedinců najde, někdy - bohužel - i mezi nadřízenými.

Jak přežít pedanta v práci

Je ideální, když se v pracovním týmu lidé doplňují. Jestliže Vám leze kolega pedant na nervy, zamyslete se nad následujícími otázkami.

  • Nemá náhodou v tom či onom pravdu? Jestliže ano, tam mu poděkujte a buďte rádi, že ho máte poblíž. Zvlášť, když pracujete např. v továrně na výbušniny.
  • Kolega pedant ovšem pravdu často nemá a jeho výhrady se týkají malicherností. Vyvolává to ve Vás pocity viny? Jestliže ano, uvědomte si, že zbytečně. Kdyby ve Vaší firmě pracovali jen samí pedanti, asi
 
 Napište nám
 Děkujeme, na Váš podnět budeme reagovat do 24 hodin v rámci pracovního týdne.
Input: