dnes je 16.6.2024

Input:

Brnkání na nervy

5.11.2013, Zdroj: Verlag DashöferDoba čtení: 2 minuty

Určitě je znáte - postupují pomalu, metodicky, se snahou o nejvyšší dokonalost. Často jsou důkladní i tam, kde je to naprosto zbytečné. Ano, řeč bude o pedantech a o tom, jak přežít ve zdraví setkání s nimi.

Jeden americký indiánský kmen vyniká v řemeslných dovednostech a jeho příslušníci  vytvářejí překrásné předměty z látky i u kůže. Když se jim něco obzvlášť povede, schválně udělají nějakou drobnou chybu. Věří totiž, že naprostá dokonalost je vyhrazena pouze bohům, a nechtějí bohy urazit. Tento názor však nezastávají pedanti, kterým se na pracovišti nevyhnete. V každé firmě se pár takových jedinců najde, někdy - bohužel - i mezi nadřízenými.

Jak přežít pedanta v práci

Je ideální, když se v pracovním týmu lidé doplňují. Jestliže Vám leze kolega pedant na nervy, zamyslete se nad následujícími otázkami.

  • Nemá náhodou v tom či onom pravdu? Jestliže ano, tam mu poděkujte a buďte rádi, že ho máte poblíž. Zvlášť, když pracujete např. v továrně na výbušniny.
  • Kolega pedant ovšem pravdu často nemá a jeho výhrady se týkají malicherností. Vyvolává to ve Vás pocity viny? Jestliže ano, uvědomte si, že zbytečně. Kdyby ve Vaší firmě pracovali jen samí
Nahrávám...
Nahrávám...